Україна просить фінпідтримку в ЄС: це може бути нова 3-річна програма на понад 1,2 млрд євро

Все про економіку та фінанси

Україна запросила додаткове фінансування Європейського Союзу на тлі активності військ Росії на кордонах, пише Bloomberg, констатує Liga.net.

У виданні зазначають, що Україна стикається зі зростанням військового та фінансового тиску через загрозу нового вторгнення Росії.

"Ми офіційно запросили у Європейської комісії довгострокову макрофінансову програму для забезпечення сталого фінансування в найближчі роки", – повідомив Юрій Буца, урядовий уповноважений з управління держборгом.

За даними видання, Єврокомісія може надати Україні трирічну програму фінансової підтримки, яка працюватиме паралельно із програмою підтримки МВФ. ЄС обговорить підтримку України з МВФ найближчими тижнями, пишуть журналісти.

За словами Буци, Україна вже розпочала переговори з ЄС щодо розміру та умов нового кредитного пакету. Остаточна цифра залежатиме від оцінки дефіциту державного фінансування, але вона, ймовірно, перевищить 1,2 млрд євро.

25 жовтня Україна отримала від Єврокомісії другий транш п`ятої програми макрофінансової допомоги у розмірі 600 млн євро. 24 листопада вона отримала другий транш від МВФ за програмою stand-by у розмірі $699 млн.

Із кінця жовтня 2021-го низка авторитетних американських ЗМІ повідомили, що Росія нарощує війська біля кордонів України. У Держдепі США стурбовані, що Росія може "повторити помилку 2014 року". Глава ГУР Кирило Буданов заявив: Росія може готувати вторгнення в Україну на кінець січня.