Україна планує "відрізатися" від енергомереж РФ і Білорусі та синхронізуватися з ЄС у 2023-му

Все про економіку та фінанси

Україна отримала підтримку Єврокомісії у зусиллях із синхронізації національної енергетичної системи з енергосистемою Євросоюзу та послідовно рухається до завершення цього процесу у 2023 році, заявив журналістам у Брюсселі міністр енергетики України Герман Галущенко, пише "Укрінформ".

«Зараз вирішуються технічні питання. Є абсолютна підтримка України в тому, що ми плануємо синхронізуватися з європейськими енергомережами і нарешті відрізатися від енергомереж Російської Федерації й Білорусі…. В плані у нас стоїть 2023 рік», - сказав український урядовець.

Він зауважив, що Україна вже інвестувала суму у більш ніж 600 мільйонів євро у модернізацію власних мереж з метою їх синхронізації з європейською системою.

«Зараз ми на фінальному етапі. У цьому році ми плануємо пройти так званий ізольований режим двічі. Це має бути зима й літо. Після цього ми вже підходимо до питання, що ми готові, що ми показали стабільність енергосистеми і її готовність до об’єднання з європейськими енергомережами», - сказав Галущенко.

Відповідаючи на уточнююче запитання журналістів, він наголосив, що в Україні наразі є достатньо вугілля для проходження перевірки такими «ізольованими режимами», які, як правило тривають до 5 днів.

«Ми рахували з запасом. Максимальні запаси, які потрібні на складах на цей період – це близько мільйона тон вугілля. На сьогодні ми маємо на складах близько 800 тисяч (тон), і ще 220 – в порту, вже вивантаженого вугілля в Україні. Тобто, з вугіллям все буде добре. Більше того, буде запас міцності на квітень і на травень. Ми бачимо, наскільки ритмічно відбувається постачання, ми контролюємо обсяги і контракти», - заявив міністр енергетики.

Він зауважив, що у термінах синхронізації енергетичних систем України з європейськими українська сторона орієнтується на 2023 рік, хоча з цього приводу «є й інші амбітні думки».

Як повідомлялося, Україна продовжує виконувати заходи для синхронізації своєї енергосистеми з європейською ENTSO-E, що планується завершити у 2023 році.