Україна отримала від США допомогу з 2014 року на понад $4,1 млрд, - посольство

Все про економіку та фінанси

Посольство США в Україні в коментарі для “Студії Савіка Шустера” розповіло про фінансову допомогу, яку Сполучені Штати надали для України з 2014 року:

“Із 2014 року США надали Україні допомоги загалом на понад 4,1 млрд доларів (116,85 млрд. грн., або близько 2780 грн. на одного громадянина) - допомоги як в царині безпеки, так і поза нею.

Ми також видали Україні три суверенні гарантії позик на 1 млрд доларів кожна для сприяння стабілізації економіки.

Американська розвиткова допомога підтримує поточні реформи в галузі охорони здоров’я, судоустрою, енергетичній галузі, створює можливості для малих та середніх підприємств, зміцнює незалежні засоби масової інформації та, серед іншого, сприяє подальшій інтеграції України із Заходом.

На 2020 фінансовий рік Конгрес США виділив 698 мільйонів доларів США: 448 мільйонів доларів на програми Державного департаменту / USAID і 250 мільйонів доларів на Ініціативу безпекової допомоги Україні (USAI), включаючи 50 мільйонів доларів на летальну допомогу. 448 мільйонів асигнувань на програми Держдепартаменту / USAID включають приблизно 285 мільйонів доларів на програми з розвитку та приблизно 163 мільйони доларів на безпекові програми.

Американська військова та безпекова допомога спрямована на розширення оборонних можливостей України для моніторингу й захисту своїх кордонів, розгортання своїх військ більш безпечно й ефективно та для руху в напрямку сумісності з НАТО.

Гуманітарна допомога США включає фінансування терміново необхідного тимчасового житла, надання і розподіл предметів першої необхідності, захист дітей та людей похилого віку, психосоціальну підтримку, ремонт водної інфраструктури, а також засоби до існування та підтримку розвитку підприємництва внутрішньо переміщених осіб. Сполучені Штати рішуче підтримують Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні, надавши понад 100 мільйонів доларів як внески у діяльність Місії з моменту її створення та відрядивши понад 50 громадян США, які виконують функції спостерігачів та персоналу.

США також підтримали Україну в її зусиллях з боротьби проти пандемії COVID-19, надавши понад 41 мільйон доларів на медичні й гуманітарні потреби, поліпшення спроможності закладів охорони здоров`я у догляді за хворими та запобігання подальшому поширенню захворювання”.

Також посольство США в Україні прокоментувало організовану прокремлівською партією ОПЗЖ ("Опозиційна платформа - За життя") акцію біля дипломатичного представництва Сполучених Штатів у Києві та супровідні заяви про т.зв. “зовнішнє управління” Україною:

“США глибоко турбуються про народ України та цінності, за які українці боролися на Майдані, і продовжують вмирати на Донбасі. Ми працюємо відкрито і прозоро, у партнерстві з урядом України та на його прохання -- прохання надавати допомогу, щоб зробити Україну безпечнішою і заможнішою, щоб просувати реалізацію євроатлантичних устремлінь країни, закріплених у її Конституції.

Звинувачення в тому, що Сполучені Штати та інші західні партнери займаються "зовнішнім управлінням" внутрішніми справами України, є не просто помилковими, а перевертають реальність догори дриґом.

Якщо ж насправді говорити про "зовнішнє управління", то задаймо питання: яка країна вторглася в Україну, ув`язнила, переселила та піддала тортурам її громадян і несе відповідальність за війну, внаслідок якої загинуло понад 13 тисяч людей? Хто всередині України спонсорує постійний потік судових позовів та розповсюдження дезінформації, спрямованих на дискредитацію демократично обраного уряду України та його реформ, які так нелегко далися?

Відповідь - явно ті сили, як всередині України, так і за її межами, що прагнуть зупинити євроатлантичну інтеграцію України та збагачуватися за рахунок українського народу”.