Україна отримала від Канади пільгову позику на $773 млн через адмінрахунок МВФ

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів інформує, що до держбюджету України надійшов 1 млрд канадських доларів (773 млн доларів США) кредиту на пільгових умовах від Канади.

Залучення коштів відбулося відповідно до кредитного договору між Україною та Канадою.

Це – перші кошти, які Україна отримала через механізм адміністративного рахунку МВФ. Строк погашення кредиту – 10 років, процентна ставка – 1,69% річних.

“Я вдячний уряду Канади та особисто віце-прем‘єр-міністру, міністру фінансів Канади Христі Фріланд за непохитну підтримку України у боротьбі за нашу свободу. Ухвалене рішення вкотре демонструє ​​незмінне лідерство Канади у допомозі українському народу та надважливу своєчасність для підтримки України”, – зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Кошти будуть спрямовані до державного бюджету для фінансування пріоритетних видатків, зокрема на забезпечення першочергових соціальних і гуманітарних видатків.

Нагадаємо, що у квітні 2022 року МВФ прийняв рішення про створення адміністративного рахунку для зарахування коштів у вигляді частки Спеціальних прав запозичень (СПЗ) від країн-донорів на користь України. Усі залучені кошти за використанням даного рахунку мають спрямовуватися на підтримку фінансової стабільності України у формі грантів або кредитів (позик).