Україна отримає від Японії кредит на $100 млн: угода - підписана

Все про економіку та фінанси

Міністерство фінансів інформує, що 28 квітня було підписано угоду між урядом України та урядом Японії щодо кредиту Японського агентства міжнародного співробітництва на політику розвитку в сфері надзвичайного економічного відновлення та гранту на зміцнення системи охорони здоров`я та медицини в Україні.

Уряд Японії надасть Україні кредит у розмірі 100 млн доларів США на пільгових умовах. Йдеться про бюджетну підтримку для стабілізації ситуації в Україні, зокрема, для забезпечення першочергових соціальних, гуманітарних видатків, видатків на охорону здоров’я, підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших пріоритетних видатків.

Термін погашення кредиту – 30 років, у тому числі пільговий період – 10 років; процентна ставка – 1% річних.

Грантова допомога у розмірі приблизно 2,3 млн доларів США буде спрямована на закупівлю медичного обладнання для підтримки системи охорони здоров`я та медицини.

Під час підписання угоди представники Уряду Японії зазначили, що продовжуватимуть підтримувати Україну у співпраці з міжнародною спільнотою.

Нагадаємо, що Проект Угоди між Урядом України та Урядом Японії схвалено розпорядженням Кабінету Міністрів України 15 квітня 2022 р., а також визначено домовленості та основні напрями залучення кредиту Японського агентства міжнародного співробітництва з метою реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку системного проекту «Друга позика на політику розвитку у сфері економічного відновлення». Повноваження на підписання Угоди надано Надзвичайному і Повноважному Послу України в Японії С. Корсунському.