Україна хоче залучити в США довгострокове державне фінансування

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів Сергій Марченко в рамках робочого візиту в США зустрівся з заступником vіністра фінансів США Воллі Адеємо, повідомляє Міністерство фінансів України, уточнюючи, що зустріч відбувалась у Вашингтоні, в Міністерстві фінансів США (United States Department of the Treasury).

Як зазначається, "були обговорені питання реформ в Україні, співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, зміни до Податкового кодексу України, можливість надання довгострокового державного фінансування від США та необхідність пришвидшення вступу України до НАТО".

Сторони почали спілкування з обговорення поточного стану української економіки.

«Наразі в Україні досить сприятлива економічна ситуація. Минулого року, та за перше півріччя 2021-го року, нам вдалось досягнути перевиконання доходів держбюджету. Ситуація з COVID-19 є стабільною, постійно пришвидшуються темпи вакцинації населення, і це є позитивним фактором для подальшого відновлення та зростання економіки», - розповів партнерам зі США Сергій Марченко.

«Я радий вітати вас в Вашингтоні, пане міністр. Ми уважно слідкуємо за Україною, яка є важливим партнером для Адміністрації Байдена та очікуємо на зустріч з президентом України Володимиром Зеленським», - зауважив Воллі Адеємо.

Заступник міністра фінансів США запевнив українську делегацію в підтримці США територіальної цілісності України. Він підкреслив, що США і надалі будуть надійним партнером України в провадженні реформ. Це дозволить залучати більше інвестицій, а економіці України залишатись конкурентною та стійкою.

Обговорюючи зміни до податкового законодавства, Воллі Адеємо зазначив, що в США також є складнощі з впровадження змін з упередження ухилення від сплати податків, подібних до тих, що зараз приймаються в Україні.

Участь у зустрічі в складі української делегації також взяли урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца та заступник міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук. 

Також повідомляється, що 6 липня у Вашингтоні відбулась зустріч міністра фінансів Сергія Марченка з представниками Корпорації міжнародного фінансування США (U.S. International Development Finance Corporation, DFC). Участь у зустрічі взяли Девід Марчик, головний операційний директор DFC та Джон Дідюк, директор з фінансування міжнародних проектів, а також Юрій Драганчук, Юрій Буца, посол України в США Оксана Маркарова.

Як констатується, сторони обговорили напрями для залучення фінансування в українські проекти приватного сектору, співпрацю з міжнародними організаціями та поточну економічну ситуацію в Україні.

Під час зустрічі Сергій Марченко зазначив, що серед пріоритетних сфер для залучення інвестицій визначені президентом України та урядом, є енергетичний сектор, інфраструктура, медицина. Міністр фінансів запросив представників DFC інвестувати в українські проекти.

Девід Марчік підкреслив успіхи DFC в інвестуванні в Україні на суму понад 840 мільйонів доларів. Він вказав що, будучи фінансовою установою уряду США, DFC готові розглянути нові проекти, які є стійкими та відповідають пріоритетам розвитку у таких сферах, як зміна клімату, глобальний розвиток здоров`я та гендерна рівність. Він наголосив українській делегації, що постійні зусилля щодо реформ та більша прозорість нададуть можливість залучати більший обсяг іноземного капіталу та створять ще більше проектів для фінансування та страхування.

Учасники також обговорили поточний стан економічної та фінансової ситуації в Україні.

Сергій Марченко розповів, що Україна успішно пройшла пандемічний 2020 рік, у порівнянні з багатьма іншими країнами.

«Виважені податкова та фіскальна політика дозволили нам пройти період пандемії з мінімальними втратами. Минулого року ми значно зменшили дефіцит бюджету, з запланованого показника у 7,5% до 5,2% від рівня ВВП. І зараз економіка відновлюється, ми бачимо зростання рівня споживання і очікуємо ріст економіки у 4% за підсумками року. За перше півріччя 2021 року ми збільшили надходження до державного бюджету на більше ніж 23 мільярди гривень. Але для продовження зростання, фінансування дефіциту бюджету та забезпечення стабільності економіки нам необхідна допомога наших міжнародних партнерів, в тому числі і програма співпраці з МВФ», - зазначив міністр фінансів.

За результатами зустрічі сторони домовились про продовження діалогу та посилення співпраці для подальшого збільшення інвестицій у приватний сектор України.