Україна не відмовиться від наміру стати членом НАТО, - віце-прем`єр

Все про економіку та фінанси

Україна не відмовиться від наміру стати членом НАТО, незважаючи на обговорення гарантій безпеки на мирних переговорах із Росією, заявила віцепрем`єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина в інтерв`ю іспанській газеті El Pais, констатує "НВ".

Водночас вона висловила розчарування відмовою НАТО встановити безпольотну зону над Україною для припинення бомбардувань з боку РФ.

«Заяви НАТО щодо України трохи розчарували, і, звичайно, ми очікували більшого. Ми країна, яка закріпила у своїй Конституції прагнення до вступу в НАТО, яка реалізує національні програми, орієнтовані на НАТО, і перетворила сектор безпеки та оборони на основі стандартів НАТО», — сказала Стефанішина.

Віцепрем`єр також розкритикувала «вагання» Альянсу щодо членства України, яка отримала запрошення у 2008 році на саміті в Бухаресті.

За її словами, нерішучість НАТО призвела до «поганих подій», таких як війна в Грузії у 2008 році, війна в Україні у 2014 році та нинішня війна.

«Ця нерішучість привела Путіна туди, де він зараз знаходиться», — сказала Стефанішина.

Вона висловила впевненість, що НАТО винесе урок із ситуації з Україною.

«Швеція та Фінляндія скоро можуть стати членами НАТО. Але я також можу гарантувати, що якби ці країни чекали на рішення про членство ще 15 років, вони теж опинилися б у стані війни», — наголосила Стефанішина.