Україна може приєднатися до європейської енергомережі за кілька тижнів, - єврокомісар

Все про економіку та фінанси

Європейський комісар з енергетичних питань Кадрі Сімсон вважає, що надзвичайну синхронізацію енергосистеми України з європейською ENTSO-E може бути проведено за кілька тижнів. Про це вона сказала у понеділок у Брюсселі на прес-конференції після закінчення засідання Європейської ради з енергетичних питань, пише "Енергореформа".

"Наш спільний з українською стороною довгостроковий пріоритет – це синхронізація української енергосистеми з європейською замість російської. Посилити українську енергетичну незалежність – це стратегічна ініціатива", – зазначила єврокомісар.

"У той же день, як Україна почала тестування роботи (енергосистеми) в ізольованому режимі, а це перший крок до підготовки майбутньої синхронізації з ЄС, російська армія напала на неї. Я говорила з міністром Галущенком знову вчора, і він поінформував мене, що за нинішніх умов вони не будуть знову возз`єднуватися з російською енергосистемою.

У результаті Україна просить про надзвичайно термінову синхронізацію з європейською енергосистемою і провести її якнайшвидше. Це технічний виклик. З боку міністрів цьому була широка підтримка. Тому ми просуватимемося вперед, щоб приєднати українську систему якнайшвидше", – окреслила єврокомісар ситуацію.

Оцінюючи роботу української енергосистеми в ізольованому режимі, Сімсон зазначила, що всі необхідні етапи пройшли успішно.

"Я зустрічалася з ENTSO-E цього ранку, вони вважають, що технічно надзвичайне приєднання можливе. У той час, як Україна продовжує працювати в ізольованому режимі зараз важко навіть сусіднім країнам надати будь-яку допомогу. Що стосується часу, то це не питання годин, це питання днів, швидше за все, кількох тижнів", – вважає вона.

Раніше міністр енергетики Герман Галущенко звернувся до міністрів енергетики країн ЄС щодо якнайшвидшої інтеграції енергосистеми України до європейської ENTSO-E.

"Я звертаюся до наших європейських партнерів з приводу якнайшвидшої синхронізації енергосистеми України з ENTSO-E. Нам, як ніколи, потрібна ваша підтримка та солідарність із українським народом!" – написав Галущенко на своїй сторінці у Facebook.