Україна і Китай уклали угоду: Пекін обіцяє кошти на "пільгових умовах" на інфраструктуру

Все про економіку та фінанси

30 червня міністр інфраструктури Олександр Кубраков та міністр комерції Китаю Ван Веньтао підписали міжурядову угоду. Вона передбачає розширення співробітництва, сприяння співпраці між Україною і Китаєм з метою реалізації спільних проектів у галузі будівництва інфраструктури, повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

Як зазначається, серед пріоритетів співпраці - залізничний транзит, аеропорти, порти, комунікації та муніципальне інженерне будівництво.

Згідно з угодою ,Україна та Китай:

- заохочують компанії та фінансові установи обох країн до активної співпраці в галузі будівництва інфраструктурних об’єктів;

- сприяють встановленню більш тісних економічних зв`язків між двома країнами та надаватимуть необхідну допомогу і супровід в реалізації спільних проектів.

«Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Китайської Народної Республіки щодо поглиблення співробітництва в галузі будівництва інфраструктури» передбачає залучення коштів на пільгових умовах від уряду Китайської Народної Республіки, необхідних для реалізації інфраструктурних проектів.

Як констатується, в результаті спільних консультацій сторони затвердять потенційні проекти співпраці, що підтримуватимуться коштами КНР.

"Україна та КНР є стратегічними партнерами. Підписання угоди про поглиблення співпраці в галузі будівництва інфраструктури є ще одним кроком урядів України та Китаю щодо поглиблення торговельно-економічного співробітництва, що відповідає спільним інтересам двох сторін", - йдеться в заяві Міністерства інфраструктури України.