Україна домовилася про можливість імпорту газу через ГТС Угорщини

Все про економіку та фінанси

"Оператор ГТС України" (ОГТСУ) та оператор ГТС Угорщини компанія FGSZ уклали угоду про взаємодію для запровадження з 1 січня 2022 року гарантованих потужностей для транспортування природного газу з Угорщини в Україну, повідомив глава ОГТСУ Сергій Макогон, пише "БізнесЦензор".

"Вперше з 2014 року Україна збільшує свої гарантовані потужності для імпорту газу з Європи", – наголосив Макогон.

"Поки угода укладається на тестові три місяці. За цей час ми з угорськими колегами плануємо погодити та налаштували всі технічні й операційні процеси, щоб продовжити її дію з квітня 2022 та надалі збільшувати гарантовані потужності по цьому напрямку", – додав керівник "Оператора ГТС".

Він зазначив, що вже з 31 грудня можна буде забронювати потужності для імпорту газу з Угорщини через платформу RBP на щодобових аукціонах. Перший місячний аукціон відбудеться 17 січня.

За словами керівника "Оператора ГТС України", підписання цієї угоди створить для вітчизняних трейдерів можливість імпортувати газ з LNG-терміналу на острові Крк (Хорватія), що сприятиме диверсифікації джерел постачання газу в Україну.

Макогон уточнив, що угода дозволить фізично транспортувати щодобово до 8 млн кубометрів газу з Угорщини до України, що відповідає добовому обсягу споживання газу Києвом.

"Разом з наявними добовими потужностями зі Словаччини (27 млн куб. м) загальний обсяг гарантованої потужності для імпорту газу в Україну збільшиться до 35 млн куб. м на добу", – додав керівник "Оператора ГТС".

Нагадаємо, з 1 жовтня російський "Газпром" зупинив транзит газу територією України у напрямку Угорщини.

За даними "Оператора ГТС", зупинка фізичного транзиту газу до Угорщини через Україну значно обмежила можливості українських та іноземних замовників імпортувати газ цим маршрутом, оскільки за цим напрямком раніше існувала можливість лише віртуального реверсу газу.