У яких банків був найбільший відтік депозитів у 2015 році

Все про економіку та фінанси

Після військово-політичних та економічних потрясінь 2014-2015 рр., які супроводжувалися банкрутством низки банків з великим депозитним портфелем, ринок стабілізувався. Але ще потрібний час для повноцінного відновлення довіри вкладників, яке б матеріалізувалося в т.ч. у пропорційне повернення раніше виведених коштів з системи. Зрозуміло, що чим менше з’являтиметься нових зовнішніх подразників, тим швидше це відбудеться. Проте, на жаль, нема гарантій, що їх буде мало.

Свої позиції на депозитному ринку зміцнює частина банків з державним і західним капіталом, які під час криз вкладники подекуди сприймають як «тихі гавані». Не надто пасти задніх намагаються й окремі банки з українським приватним капіталом, які лишилися в живих. Фінустанови, зокрема, з російським держкапіталом в очікуванні: значні проблеми з кредитним портфелем та туманні політичні перспективі не спонукають в принципі робити будь-які різкі рухи (тим паче, що з ринку може піти і група ВТБ, і Сбербанк, і ВЕБ - власник Промінвестбанку).

Finbalance проаналізував динаміку показників банків, у яких за підсумками 2015 року обсяг депозитів фізичних і юридичних осіб перевищував 1 млрд грн. У першому випадку таких виявилося 34, у другому – 37.

З даних НБУ випливає, що торік абсолютна більшість банків із вказаної групи зафіксувала відтік валютних депозитів населення (див. нижче таблицю). В абсолютному вимірі (сума) найбільшим відтік цих вкладів був у Приватбанку, Сбербанку, Укрексімбанку, ПУМБ та Альфа-Банку. У відносному вимірі (частка портфелю) – в Таскомбанку, Ідея Банку, Правекс-банку, Фідобанку та банку «Кредит Дніпро».

По гривневим депозитам фізосіб ситуація менш драматична. Із 34 банків з найбільшим обсягом зазначених вкладів відтік був у 9 фінустанов: Укрексімбанку, Правекс-банку, ОТП Банку, Міжнародному інвестиційному банку, банку «Креді Агріколь», Банку інвестицій та заощаджень, Фортуна-Банку, Універсал Банку, Промінвестбанку.

Щодо вкладів юросіб. По гривневим депозитам відтік був лише (щоправда, значний) у банку «Кліринговий дім» та Фідобанку. По валютним коштам: в абсолютному вимірі (сума) найбільше втратив Приватбанк, Креді Агріколь, ПУМБ, Райффайзен Банк Аваль, ОТП Банк; у відносному вимірі – «Кліринговий дім», Правекс-банк, Євробанк, «Кредит Дніпро» та «Креді Агріколь».

Читайте детальніше, як фінансово почуваються Приватбанк,  Укрексімбанк,  Ощадбанк,  Укргазбанк,  ВТБ Банк,  ПромінвестбанкСбербанкАльфа-банкУкрсоцбанк (Unicredit Bank)Райффайзен Банк АвальУкрсиббанкОТП БанкПУМБПлатинум БанкПівденний,  Фідобанк,  Діамантбанк,  Мегабанк,  Кредит Дніпро, А-банкуУніверсал БанкКреді Агріколь, Кредобанк, ІНГ Банк, Сітібанк, Кліринговий дім,  Місто  Банк,  Михайлівський,  Форвард,  Авангард,  Міжнародний  інвестиційний  банкАкордбанкФінбанк,  Прокредит,  СЕБ КорпоративнийПравекс

Рейтинг найбільш прибуткових і збиткових банків у 2015 році див. тут, а в І кварталі-2016 - тутУ кого процентні витрати перевищили процентні доходи - тутТОП-50 банків за обсягом активів див. тутУ кого найбільші борги перед НБУ - тут.