У Єврокомісії планують надати Україні в травні другий транш макрофіну на 600 млн євро

Все про економіку та фінанси

Другий транш макрофінансової допомоги Європейського Союзу Україні у сумі 600 млн євро буде виплачено "дуже скоро" у травні, повідомив у понеділок високопосадовець Єврокомісії, пише "Інтерфакс-Україна".

"Євросоюз виділив 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги, з яких 600 млн євро вже було виплачено, і 600 млн, що залишилися, буде виплачено дуже скоро цього місяця", - поінформував він.

Чиновник також нагадав, що вже 5 травня відбудеться конференція донорів, яку організовує Польща та Швеція. "Це буде збір коштів для надання гуманітарної допомоги", - додав він.

Говорячи загалом про відновлення України після війни, представник Єврокомісії заявив про необхідність відновити країну відповідно до "європейських стандартів, відповідно до європейського зеленого курсу, порядку денного цифровізації, з найкращими принципами державного управління, верховенства права – у всіх сенсах – відповідно до європейських стандартів". "Це саме те, як ми думаємо, що це може бути зроблено, що ми можемо зробити це разом. Звісно, з нашого боку це потребуватиме дуже глибокої співпраці з Україною", - додав він.