У ВР відмовилися від наміру скасувати пільгове оподаткування пального

Все про економіку та фінанси

У Верховній Раді відмовилися від зафіксованої в законопроекті №7311 пропозиції скасувати запроваджене на час війни пільгове оподаткування нафтопродуктів, повідомив заступник голови профільного парламентського комітету Ярослав Железняк, констатує "Інтерфакс-Україна".

"Усім, хто переживав за пільгове оподаткування бензину, - поки що нічого не буде змінюватися. Норму з №7311 вилучили", - написав він у телеграмі.

Згідно з інформацією на сайті ВР, увечері в четвер голова комітету Данила Гетьманцев зареєстрував законопроект №7311-1, проте його текст поки що відсутній.

Як повідомлялося, до законопроекту №7311 від 24 квітня було внесено норму про скасування запровадженого трохи більше місяця тому 7-відсоткового ПДВ на ввезення моторного палива та нульового акцизу на постачання бензину та скрапленого газу. У записці уточнювалося, що за тиждень у результаті дії звільнення від оподаткування ввізним митом і ПДВ до бюджету не надійшло 417 млн грн.

Водночас, за прогнозом директора консалтингової групи А-95 Сергія Куюна, скасування пільгового оподаткування призведе до зростання цін на бензин і дизель щонайменше на 10-12 грн/л – до 45 грн/л та 48 грн/л за нинішньої ціни 34,10 грн/л та 38,7 грн/л відповідно.

Експерт також звернув увагу, що дефіцит пального визначає його реальну ціну на ринку в 40 грн/л та 45 грн/л, незважаючи на встановлення урядом граничних цін, і з огляду на це після скасування пільг пальне могло б коштувати мінімум 52 грн/л та 55 грн/л.