У США заявили, що не відмовилися від варіанту відключити Росію від SWIFT

Все про економіку та фінанси

У Раді національної безпеки США (NSC) заявили, що розглядають відключення Росії від системи міжнародних платежів SWIFT. Про це повідомила журналістка Fox News у Білому домі Джекі Генріх із посиланням на представника NSC, пише "НВ"

«Ми не відкидаємо жодного варіанту. Ми продовжуємо тісно співпрацювати з європейськими партнерами щодо серйозних наслідків для Росії, якщо вона продовжить вторгнення в Україну», — цитує журналістка слова представника NSC.

17 січня німецька газета Handelsblatt повідомила, що Євросоюз і США відмовилися від ідеї відключити російські банки від міжнародної платіжної системи SWIFT. За інформацією видання, такий крок може призвести до дестабілізації фінансових ринків у короткостроковій перспективі та розвитку альтернативної платіжної системи без домінування Заходу.

У грудні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що західні партнери Києва розробляють низку санкцій проти Росії на випадок нової агресії проти України, зокрема «ядерний варіант» — відключення від платіжної системи SWIFT.

Наприкінці квітня 2021-го Європарламент ухвалив резолюцію, в якій закликав відключити Росію від SWIFT та заморозити активи олігархів, пов’язаних із російською владою, у разі нового вторгнення в Україну.