У США від коронавірусу померли 500 тисяч людей

Все про економіку та фінанси

Кількість жертв коронавірусу в США перевищила 500 тисяч людей. Це - найвищий показник смертності від коронавірусу серед країн світу. Він складає 20 відсотків з майже 2,5 мільйона усіх офіційно зафіксованих у світі випадків смерті від наслідків, спричинених коронавірусом. Ця кількість жертв перевищує число американців, загиблих в обох світових війнах та у війні у В`єтнамі разом узятих, констатує DW.

Президент США Джо Байден заявив, що кількість загиблих є "по-справжньому похмурою і жахливою віхою". Він закликав людей протистояти сприйняттю "кожного людського життя як статистичної одиниці".

"Як нація, ми не можемо змиритися з такою жорстокою долею. Нам необхідно протистояти почуттям байдужості і жалю попри те, що ми вже так довго боремося з пандемією", - сказав Байден під час свого виступу.

Він закликав усіх американців пам`ятати тих, "кого ми втратили, і тих, кого померлі залишили". "Я прошу бути активними, залишатися пильними, дотримуватися фізичної дистанції, носити маски і робити щеплення", - закликав президент США.

У понеділок церковні дзвони в Національному соборі у Вашингтоні пробили 500 ударів, які символізували 500 тисяч людей, які втратили свої життя через коронавірус. Також на сходах Білого дому запалили 500 свічок, а військовий орекстр зіграв християнський гімн "Чудова ласка" (Amazing Grace).

Крім того, Байден наказав опустити наполовину прапори на всіх федеральних і військових установах до 26 лютого.

За останні кілька тижнів кількість нових випадків інфікування та смертей у США впала. 21 січня в середньому за семиденний період фіксувалося щодня понад 4000 смертельних випадків, а 21 лютого цей середній показник становив вже 1890 смертей.

Між тим у США вже вакцинували від коронавірусу 64,2 мільйона людей. Однак, Університет Вашингтона прогнозує ще 90 тисяч смертей, пов`язаних з коронавірусом, у США до червня попри зменшення випадків смерті та інфікувань.