У США - рекордна інфляція за останні 39 років: у листопаді вона сягнула 6,8% р/р

Все про економіку та фінанси

Споживча інфляція в США у листопаді становила 0,8%, зростання споживчих за останні 12 місяців - 6,8%, що є найвищим показником з 1982 року (тоді було 7,2%), констатує Liga.net.

Bloomberg пише, що найбільший внесок у загальну інфляцію зробили зростання цін на бензин, житло, продукти харчування та автомобілі.

На думку економістів, інфляція б`є рекорди, зокрема через пандемію – стало важче виробляти продукцію та доставляти її споживачам. Крім того, уряд підтримував населення, тож домогосподарства більше витрачали.

Також за останні місяці суттєво зросла зарплата, але її темпи поки що відстають від інфляції.

Як зазначає Financial Times, інфляція стала політичною проблемою для Білого дому, здійснюючи тиск на рейтинги президента Байдена, а також на електоральні перспективи його Демократичної партії перед проміжними виборами наступного року.

Білий дім зайняв оборонну позицію перед п`ятничним звітом, а Байден виступив із заявою, в якій старався применшити актуальність статистичних даних.

"Інформація про енергоносії не відображає сьогоднішню реальність і не відображає зниження цін у найближчі тижні та місяці, наприклад, на автомобільному ринку", – сказав Байден у четвер.

Ціни на бензин у США знизилися останніми тижнями, як і ціни на природний газ, при цьому високопосадовець адміністрації сказав, що це "полегшення" не відображено у листопадовому звіті.

За даними Держстату, в Україні інфляція у листопаді 2021 року у порівнянні з жовтнем становила 0,8%, з початку року – 9,4%, до листопада минулого року ціни зросли на 10,3%.