У Раді НБУ очікують, що долар в обмінниках здешевшає

Все про економіку та фінанси

Готівковий курс долара найближчим часом має відкотитись до позначки, близької до зафіксованого Нацбанком курсу на безготівковому ринку. Про це заявив заступник голови Ради Національного банку Василь Фурман, пише "БізнесЦензор" з посиланням на "Медіацентр Україна".

"Якихось макроекономічних підстав, щоб готівкова гривня, як ми бачили на минулому тижні, послабилась, не було. Це було більше психологічний фактор з боку покупців, який розігнаний спекулятивно продавцями небанківських фінансових установ. Я переконаний в тому, що гривня посилиться. Сьогоднішній безготівковий курс, який зафіксований – 36,6 (грн за долар США – ред.), він є максимально наближений до ринкового. І готівкова гривня має плюс-мінус коливатись в цих межах", – запевнив Фурман.

Як повідомлялося, Національний банк з 21 липня підвищив офіційний курс долара до гривні на 25% – до 36,56 грн/$. Крім того, Нацбанк жорсткіше обмежив операції з гривневими картками українських банків за кордоном.

Після цього курс долара в обмінниках перевищив 40 грн/$.

Своєю чергою НБУ посилив вимоги до небанківських установ щодо організації торгівлі готівковою валютою, зокрема, заборонив їм виставляти курси валют на вуличних табло.