У Платинумі на кінець грудня компанії Мінінфраструктури тримали 334 млн грн, - ЗМІ

Все про економіку та фінанси

Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що в Платинум Банку були кошти двох підприємств з вертикалі Мінфнраструктури, уточнивши, що не йдеться про Адміністрацію морських портів, повідомляє телеканал «24».

За даними джерел журналістів, йдеться про морський порт «Чорноморськ» (як зазначається, в грудні ця фінустанова перерахувала в Платинум 30 млн грн) та ДП «Украерорух» («в кінці листопада капнуло 90 млн грн»).

«На кінець 2016 року підприємства Мінінфраструктури залишили в Платинум Банку 334 млн грн», - констатують журналісти.

Раніше глава НБУ Валерія Гонтарева заявляла, що на момент визнання Платинум Банку неплатоспроможним в ньому були зосереджені кошти держпідприємств на 500 млн грн.

Ще журналісти нагадують про такий епізод з «прослушки Рожкової» (заступниці глави НБУ, яка до приходу в НБУ була в.о. глави правління Платинум Банку; детективи НАБУ не виявили у відповідних аудіо записах підстав для відкриття кримінального провадження):

Рожкова: з приводу рефінансу. Один з об’єктів – «Молдова», який був оцінений в 500 млн. «Ризики» готові взяти за 100 млн. У 500 млн був оцінений майбутній проект інвестиційний. Оцінку натягувал. І робили її дохідним методом. Там буде збудоване «котеджне містечко». Є там другий метод, по якому оцінювали, - земля, але проблема в тому, що земля ж в оренді.

Зінков: «Коліерс» готовий «Молдову» ось так з ходу оцінити в 120 млн, але вже не у 80… Ми ще попрацюємо, щоб… Я хочу, щоб вона була мільйонів 250-300. І тоді вже решту доведеться докладати.

За даними журналістів, «Молдова» - це санаторій, розташований біля узбережжя Чорного моря в Одесі: «Єдине, чим може похизуватися, - це земля в районі Аркадії. Але і та орендована. Втім історія цієї пошарпаної будівлі ховає мільярдну схему шахрайства. У власність близької до Платинум Банку компанії санаторій потрапив не зовсім законно. У Республіки Молдова його викупили, сплативши лише половину від домовленої ціни і без відома реальних власників переписали на вітчизняну компанію, яку приписують акціонерам банку».

За даними джерел журналістів, власником цієї нерухомості себе називав Борис Кауфман. А за адресою «Молдови» зареєструвалися чотири десятки підприємств, «левова частка яких має ознаки фіктивності».

«Не випадково, що саме вони заборгували Платинуму кругленькі суми. За даними слідства, за допомогою таких прокладок акціонери змоги вивести понад мільярд гривень. Утім в самій «Молдові» про фірми – ні сном ні духом», - зауважують журналісти, додаючи, що «гроші, які були перекладені з одеського аеропорту в Фінбанк [«молодший брат» Платинум Банку, - ред.], теж пішли під гарантію кредитів тим самим компаніям, зареєстрованим у санаторії».

Нагадаємо, вчора К. Рожкова повідомила, що в листопаді з Платинум Банку був знятий статус проблемного.

«Проте обмеження з нього не були зняті. Він подав програму докапіталізації. Як і всі банки другої двадцятки, він повинний був забезпечити нульовий капітал на 01 січня, але він його не забезпечив. Тому 10 січня після свят банк був визнаний неплатоспроможним», - зазначила К. Рожкова.

Чи зможе держава повернути 4,9 млрд грн, які Фонд гарантування витратить на виплати вкладникам Платинум Банку, читайте тут.