У наглядовій раді Укргазбанку - зміни

Все про економіку та фінанси

За даними Укргазбанку, Міністерство фінансів своїм листом вiд 04.02.2022 №14010-10-7/3549 повідомило про заміну члена наглядової ради банку Артема Шевальова як представника акціонера (Держави Україна) на Андрія Свистуна.

Відповідно до частини 12 ст.42 закону «Про банки і банківську діяльність», член ради банку вступає на посаду після його погодження Національним банком України.

Як зазначається, строк дії повноважень члена наглядової ради Укргазбанку А.Свистуна - з дня погодження його Національним банком України по 18.04.2022 включно.

Із серпня 2014 року  А. Свистун є начальником відділу з питань участі держави в капіталізації банків Департаменту фінансової політики Міністерства фінансів.

Контекст

В оновленому восени Меморандумі з МВФ констатується, що термін повноважень членів наглядової ради Укргазбанку закінчується у квітні 2022 року, і держава задекларувала прагнення відібрати нових членів шляхом конкурентного та прозорого процесу.

Цитата з документу щодо взятих владою зобов`язань перед МВФ:

"У трьох державних банках трирічний термін повноважень членів наглядових рад, що складаються із більшості незалежних членів, закінчиться в червні 2022 року, і ми до кінця лютого 2022 року розпочнемо процес відбору нових членів наглядових рад, відповідно до Статті 7 Закону "Про банки та банківську діяльність.

Для цього до кінця листопада ми, проводячи консультації з міжнародними фінансовими організаціями, ухвалимо прив’язані до чітких строків плани наступництва наглядових рад для кожного з державних банків, які сприятимуть впровадженню затверджених стратегій на 2021-2024 роки для кожного з банків (структурний маяк, кінець листопада 2021 року).

План наступництва вимагатиме перегляду відповідних Постанов та процедур (включаючи, але не обмежуючись постановами Кабінету Міністрів №159 та №267 від 2019 року), у консультаціях з МФО, з метою

(i) посилення кваліфікаційних критеріїв для міжнародних рекрутингових компаній, у тому числі, шляхом забезпечення ротації та ефективного керівництва та схвалення авторитетним іноземним партнером;

(іі) забезпечення відповідності процедури рекрутингової фірми щодо формування короткого переліку кандидатів затвердженим стратегіям банків та для забезпечення колективної придатності кожної з нових рад у відповідності до затвердженої стратегії цього банку;

(iii) удосконалення процесу відбору Номінаційним комітетом з кандидатів, які вже потрапили до короткого переліку (включаючи перевірку, оцінювання та голосування); та

(iv) передбачення прозорого процесу повторного призначення особи на посаду незалежного члена наглядової ради.

Для залучення та мотивації висококваліфікованих фахівців з України та з-за кордону ми запропонуємо розміри винагород, що відповідають ринковим умовам”.