У липні шостий місяць поспіль українці більше продали валюту банкам, ніж купили

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, в липні шостий місяць поспіль населення більше продало банкам валюту (207,9 млн дол), ніж купило (72,3 млн дол). Таким чином, чиста пропозиція з боку населення склала 135,6 млн дол.

Зауважимо, що в червні відповідний показник склав 179,3 млн дол, у травні – 177,3 млн дол, у квітні – 205,4 млн дол., в березні – 129,2 млн. дол., у лютому – 126,4 млн. дол.

У січні населення купило в банків валюту на 19,4 млн дол. більше, ніж продало (обсяг продажу склав 89,6 млн дол, а купівлі – 109 млн дол), тобто мав місце чистий попит на валюту.

Така ситуація в легальному сегменті готівкового валютного ринку в минулі місяці була пов’язана, насамперед, з падінням доходів громадян, внаслідок чого населенню доводилося зменшувати свої валютні заощадження (конвертувати їх у гривню).

Крім того, свою роль відігравала певна стабілізація курсу, що призводить до зменшення попиту на валюту через зниження рівня песимістичних настроїв населення. А ще - через переміщення частини операцій на "чорний" ринок.