У Києві з 1 листопада буде суворий карантин, - мер

Все про економіку та фінанси

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що з 1 листопада столиця запроваджує суворі обмеження, оскільки за критеріями досягла показників «червоної» зони.

Мер нагадав, що мова йде про наступні обмеження: тільки з негативним ПЛР-тестом або COVID-сертифікатом можна буде працювати і відвідувати: заклади харчування, готелі, установи і заклади соціального захисту, спортзали та фітнес-центри, ЦНАПи, управління праці та соцзахисту, управління пенсійного фонду. А також проводити масові заходи, відвідувати торгово-розважальні центри. Діти і підлітки відвідують ТРЦ тільки з батьками, які щеплені або мають негативний ПЛР-тест.

Столичні школярі з понеділка за парти не повертаються. Після канікул, з 1 листопада, навчальний процес відновиться в дистанційному режимі. Це стосується всіх учнів: із першого до одинадцятого класу. В такому режимі школи працюватимуть до поліпшення епідеміологічної ситуації в місті. Це рішення місто ухвалило після консультацій з Міністерством освіти та Міністерством охорони здоров’я.

Що стосується садочків, то вони продовжать працювати, але дотримуючись правил «червоної» зони. За умови вакцинації 100 відсотків персоналу закладів.

«Громадський транспорт закривати ми не збираємося. Він працюватиме. Але їздити в ньому повинні пасажири, що мають сертифікат про вакцинацію або негативний ПЛР-тест. Перевіряти ці документи будуть не на вході в транспорт. А вибірково – спеціальні групи правоохоронців. Ми запроваджуємо ці суворі обмеження, бо немає інших варіантів, щоб зберегти здоров’я і життя людей. Щоб не допустити і колапсу медичної системи, яка може не витримати такого напливу хворих. Тому я вкотре звертаюся до всіх: вакцинуйтеся», – наголосив В. Кличко. 

Раніше Держкомісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з 15 жовтня встановила "червоний" рівень епідемічної небезпеки та посилила карантинні обмеження в Херсонській області, з 18 жовтня – в Запорізькій, Одеській, Донецькій та Дніпропетровській областях, з 23 жовтня – в Сумській області, з 26 жовтня - у Рівненській та Миколаївській областях, із 30 жовтня - в Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Луганській, Львівській, Хмельницькій та Чернігівській областях.