У Києві підвищили тарифи на опалення для бюджетних і комерційних установ на 60-70%

Все про економіку та фінанси

Влада Києва підвищила тарифи на опалення для комерційних і бюджетних установ, а також релігійних організацій на 59-88%. Нові тарифи затверджені розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) №2145 від 13 жовтня, повідомляє "Київтеплоенерго", пише "БізнесЦензор".

Період дії нових тарифів "Київтеплоенерго" для бюджетних, комерційних і релігійних організацій - до 30 вересня 2022 року.

У повідомленні підкреслюється, що ці зміни не вплинуть на вартість опалення для населення. Тариф на теплову енергію для цієї категорії споживачів в опалювальному сезоні 2021-2022 років залишаються на рівні минулого року.

Зростання тарифів в компанії пояснюють "стрімким підвищенням вартості газу і зміною умов його закупівлі (квотування обсягів, високі штрафні санкції, безакцептне списання вартості газу з рахунків і т.д.)".

Як зауважується, в структурі тарифів "Київтеплоенерго" паливна складова становить близько 80%.

"У нових тарифах на теплову енергію КП "Київтеплоенерго" для потреб бюджетних установ, інших споживачів і релігійних організацій врахована ціна майже 11 600 грн з ПДВ за тис. куб. м, яка була актуальна на момент розрахунку проекту тарифів з метою приведення їх до економічно обґрунтованого рівня. Але вже в жовтні поточного року ціна закупівлі газу для зазначених категорій споживачів - майже 25 тис. грн з ПДВ за тис. куб. м", - сказано в повідомленні.

Згідно з ухваленим рішенням, бюджетні організації будуть купувати теплову енергію за ціною 2 732,04 грн за Гкал (з ПДВ), релігійні організації - 2 689,51 грн за Гкал (з ПДВ), а інші категорії споживачів - 2 876,71 грн за Гкал (з ПДВ).

Що стосується гарячого водопостачання, то його вартість підвищиться для бюджетних організацій до 134,54 грн за кубометр (з ПДВ), для релігійних організацій - до 1433,02 грн за куб. м (з ПДВ), а для інших категорій споживачів - до 141,07 грн за куб. м (з ПДВ).

У порівнянні з затвердженими в грудні 2020 року тарифами, вартість опалення для бюджетних установ підвищено на 59,2%, для релігійних організацій - на 87,7%, для інших споживачів - на 69,8%.

У той же час для населення встановлено тариф 1714,7 грн за ГКал (з ПДВ).