У Канаді прийняли закон про конфіскацію російських активів і передачу їх Україні

Все про економіку та фінанси

Сенат Канади у п’ятницю, 24 червня, підтримав можливість конфіскації російських активів, повідомляє агентство Reuters, констатує "НВ".

Парламентарі ухвалили поданий прем`єр-міністром Джастіном Трюдо бюджет, який включає дворічну заборону на купівлю житла іноземними громадянами та право конфісковувати і продавати активи, заморожені після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 450-сторінковий законопроєкт стане законом після формального королівського схвалення.

У тексті документа сказано, що міністр закордонних справ Канади може домовитися з іноземною державою про використання заморожених активів, розташованих на території країни, для:

- відбудови іноземної держави, що постраждала внаслідок грубого порушення міжнародного миру та безпеки;
- відновлення міжнародного миру та безпеки;
- компенсації потерпілим від грубого порушення міжнародного миру та безпеки, грубого та систематичного порушення прав людини чи масштабної корупції.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук написав у Facebook, що канадський закон фактично створить перший прецедент такого законодавства у світі:

«Сподіваюся на його належну імплементацію. Це дуже важливо, адже не платники податків демократичних країн мають платити за війну та відновлення після війни. За це все має заплатити Росія як агресор».

Раніше міністерка фінансів Канади Христя Фріланд повідомляла, що найближчим часом парламент країни може ухвалити закон, який передбачає можливість заморожування та конфіскації підсанкційних активів. Під час прес-конференції вона зазначила, що такий крок є важливим для відбудови України.

Президент Володимир Зеленський у травні казав, що Україна пропонує партнерам підписати договір про виплату компенсацій постраждалим від агресії Росії із конфіскованих чи заморожених коштів країни-агресора. Він наголошував, що Україна працює над тим, щоб Росія компенсувала все знищене в нашій країні.