У групі ВТБ кажуть, що не впевнені, чи погодить НБУ продаж українських "дочок"

Все про економіку та фінанси

Заступник голови правління російського банку ВТБ Герберт Моос заявив, що НБУ поки не схвалив жодну з заявок від потенційних покупців українських "дочок" ВТБ, група продовжує переговори з інтересантом, пише «БізнесЦензор» з посиланням на російські ЗМІ.

"Ми зараз досить сильно знизили наші витрати там, ми закрили багато відділень, щоб банк не мав значного негативного впливу. У попередні роки ми зарезервували портфель, тому поточний стан такий, що банк не дає ніяких значимих додаткових витрат для нас ні з точки зору резервів , ні з точки зору операційних витрат.

Паралельно ми шукаємо покупців. Будь-який покупець банку має бути схвалений Нацбанком України. За нашою інформацією, жоден із заявлених покупців ні для нас, ні для інших російських банків поки не був схвалений Нацбанком. Тут виникає момент - це питання якості покупця або просто питання того, що жоден покупець не буде схвалений?", - сказав Моос.

За його словами, у ВТБ є дві категорії потенційних інвесторів - місцеві і зарубіжні. "Ми поки що проводимо переговори, рано сказати, що ми їх завершили", - зазначив він.

Наразі в Україні працюють два дочірні банки групи - ВТБ Банк і БМ Банк (дістався ВТБ після покупки Банку Москви). Про їх фінансовий стан читайте відповідно тут і тут.

Як писав Finbalance, глава групи ВТБ Андрій Костін на днях заявив, що розглядає питання про закриття «дочірнього» банку в Україні, яке може принести втрати на 25-27 млрд руб.

Костін запевнив, що знайшов покупців на український ВТБ Банк, проте його продаж нібито був зірваний Нацбанком України.

«Там дуже багато проблем. Вони кидали каміння, проводили протестні акції і погрожували людям. Щоб закрити його, а ми готові це зробити, потрібно, напевно, ще рік», - додав він.

Костін також розповів, що ВТБ зарезервував в Україні 70% виданих кредитів, і в разі його закриття втратить 25-27 млрд руб.

Нагадаємо, раніше одним з бенефіціарів групи ICU була не лише поки що чинна глава НБУ Валерія Гонтарева, але й перший заступник глави російського ВТБ Юрій Соловйов.