Білорусь каже, що в листопаді буде постачати е/е в Україну

Все про економіку та фінанси

Білорусь продовжує постачання електроенергії до України в рамках підписаного на листопад контракт, повідомила білоруська компанія "Беленерго", пише "БізнесЦензор".

"Експорт здійснюється відповідно до зазначених у контракті зобов`язань", – йдеться у повідомленні.

Водночас в білоруській держкомпанії пояснили, що опублікований у деяких українських ЗМІ лист "Беленерго", в якому підприємство повідомило кількох українських контрагентів про неготовність постачати електроенергію в листопаді на підставі раніше укладених рамкових контрактів, стосується лише окремих заявників.

Як повідомлялося, згідно з даними на сайті ENTSO-E, імпорт електроенергії з Білорусі в Україну розпочався 6 листопада по 5 МВт щогодини. 7 листопада він здійснювався по 15 МВт протягом чотирьох годин з 16:00 до 20:00. Однак вже 8 листопада об`єм імпорту електроенергії з Білорусі зріс до 400 МВт-год щогодини.

За результатами добових аукціонів з розподілу міждержавних перерізів на На 9 листопада 885 МВт потужності перерізу розділили "ЕРУ Трейдинг" та "ТЕТ груп" – 485 МВт та 400 МВТ відповідно

Голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус раніше повідомляв, що імпорт електроенергії з Білорусі здійснює компанія "ТЕТ груп", заснована влітку 2021 року. У понеділок наявність контракту на імпорт електроенергії із Білорусі підтвердив засновник "ТЕТ груп" Віталій Бутенко, який раніше працював у структурах енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова.

За підсумками місячного аукціону на листопад 885 МВт потужності для імпорту з Білорусі викупила НАЕК "Енергоатом", ще 15 МВт – ТОВ "Електро Ком`юніті". Але "Енергоатом" фізичний імпорт електроенергії так і не розпочав, тому потужності перетину для імпорту з Білорусі виставляються на добові аукціони, на яких основні потужності для імпорту з Білорусі викуповувала "ТЕТ груп" Віталія Бутенка (по 400 МВт).