У банку групи “Континіум” - в 11 разів більше інсайдерських кредитів, ніж дозволяє НБУ

Все про економіку та фінанси

Згідно зі звітністю “Банку інвестицій та заощаджень” (підконтрольний групі “Континіум”, якій належить у т.ч. мережа АЗС WOG), за підсумками січня-лютого він задекларував прибуток 1,2 млн грн (за весь 2017 рік - 9,3 млн грн).

За даними банку, на 01 березня його показник достатності (адекватності) регулятивного капіталу (норматив Н2) становив 18,77% (вимога НБУ - не менше 10%).

Разом з тим, “Банк інвестицій та заощаджень” порушував норматив Н9 (норматив максимального розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих одному інсайдеру): його значення склало 283,11%, тоді як вимога НБУ - не більше 25%.

Як писав Finbalance, за даними “Банку інвестицій та заощаджень”, на кінець вересня 2017 року обсяг кредитів пов’язаним особам у його портфелі склав 2,6 млрд грн, обсяг сформованих резервів – 165,2 млн грн. Таким чином, частка інсайдерських позик у кредитному портфелі (після вирахування резервів) – 69,6%. Водночас банк вказував у звітності, що заборгованість пов’язаних осіб покрита заставою у вигляді депозитів на суму 1,5 млрд грн.

За даними НБУ, активи “Банку інвестицій та заощаджень” у 2017 році скоротилися на 5,2% - до 4,34 млрд грн.

Про борги мережі WOG (підконтрольна групі "Континіум") перед банком "Форум" читайте тутПро молочні борги компаній групи "Континіум" перед Укрексімбанком див. тут і тут. Про борговий конфлікт WOG з компанією Новинського - тут. Про борги групи "Континіум" перед банком "Надра" - тут.