У банка Тігіпка рівень покриття резервами кредитного портфелю знизився до 7,4%

Все про економіку та фінанси

Відповідно до звітності Таскомбанку, за підсумками 9 місяців його прибуток склав 1,89 млн грн, тоді як за цей же період 2015 року він становив 11,9 млн грн (за підсумками всього минулого року - 987 тис грн; у 2014-му році – 9,38 млн грн.).

Чистий процентний дохід Таскомбанку за три квартали склав 228,2 млн грн; чистий комісійний дохід - 48,1 млн грн; позитивний результат від операцій з фінансовими інструментами, що обліковуються за справедливою вартістю через прибуток або збиток – 70 млн грн; негативний результат від операцій з іноземною валютою – 5,2 млн грн; позитивний результат від переоцінки іноземної валюти був 42,2 млн грн.

Адміністративні та інші операційні витрати зросли більш ніж удвічі – до 284,5 млн грн (з 127,5 млн грн за 9 місяців-2015), а витрати на формування резервів під знецінення кредитів і заборгованості клієнтів, коштів в інших банках дещо скоротилися – до 87,2 млн грн (з 99,5 млн грн за січень-вересень-2015).

І хоча кредитні резерви банку в абсолютному вимірі (сума) зростали (слід розуміти, передусім, під «старі» позики), цей процес відбувався меншими темпами, ніж збільшувався кредитний портфель (до 4,78 млрд грн з 2,99 млрд грн), внаслідок чого рівень резервування знизився до 7,4% (з 8,4% на початок року, які й так  виглядали "не космічними" на фоні показників ТОП-банків).

Обсяг коштів клієнтів у Таскомбанку за 9 місяців зріс до 4,1 млрд грн (з 2,54 млрд грн на початок року).

За підсумками трьох кварталів статутний капітал Таскомбанку лишився незмінним (308 млн грн). Щоправда, в середині серпня повідомлялося, що збори акціонерів фінустанови (мажоритарій - С. Тігіпко) ухвалили рішення про збільшення статутника майже удвічі – на 300 млн грн.

Нагадаємо, за неофіційними даними російських ЗМІ, російська група ВТБ вела переговори про продаж української «дочки» (ВТБ Банку) в т.ч. з "Таскомбанком" С. Тігіпка. Нещодавно топ-менеджер групи заявляв, відповідні перемовини з представниками українського бізнесу тривають.

Разом з тим, за неофіційними даними українських ЗМІ, С. Тігіпко може придбати «Універсал Банк». На початку жовтня він в інтерв’ю для «Форбс-Україна» зазначав, що «ми проаналізували 7 банків і зараз близькі до укладення угоди з одним із них».

P.S.

Як писав Finbalance, в аудиторському висновку компанії BDO до звітності «Таскомбанку» за 2015 рік зверталася увага, що хоча на 31.12.2015 норматив максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов’язаними з банком особами (Н9) в «Таскомбанку» був 19,62% (при нормативі не більше 25%), під час перевірки операцій з пов’язаними особами «було встановлено 28 контрагентів, які мали певні ознаки пов’язаності <…>, але без достатніх доказів для підтвердження або спростування їхньої пов’язаності з банком за професійним судженням аудиторів». «У разі визнання банком чи Національним банком частини таких осіб пов’язаними з банком, значення нормативу потрібно буде переглянути. За виключенням цього питання ризик операцій з пов’язаними особами є помірним», - йшлося в звіті. Галузеву структуру кредитного портфелю «Таскомбанку» див. нижче.