У 2015 р. уряд планує збільшити видатки на армію та правоохоронців до 5% ВВП

Все про економіку та фінанси

Уряд поставив собі за ціль у 2015 році збільшити фінансування сфери національної безпеки, оборони та правоохоронної діяльності до 5% від ВВП. Про це заявив прем’єр Арсеній Яценюк.

Говорячи про «геополітичну систему безпеки», глава уряду наголосив на необхідності скасування закону про позаблоковий статус для України, «який був прийнятий як хабар росіянам»: «Україна ухвалить новий закон про основи внутрішньої і зовнішньої політики, де буде скасований позаблоковий статус».

«Українське військо повинне повністю відповідати стандартам НАТО. Для цього Україна щорічно буде затверджувати річний цільовий план дій Україна-НАТО», - підкреслив Яценюк.

Протягом чотирьох років передбачається реалізація проекту будівництва і облаштування державного кордону між Україною і РФ - «Європейський вал». Для цього, за словами А. Яценюка, створюється окреме Державне агентство з облаштування державного кордону.

Глава уряду нагадав, що Україна вже отримала від Європейського Союзу 235 мільйонів гривень на облаштування кордону і забезпечення безпеки на кордоні: «Будемо далі працювати з нашими західними партнерами, щоби профінансувати облаштування кордону як за рахунок міжнародної допомоги, так і за рахунок коштів державного бюджету». Він повідомив, що загальна вартість цього проекту оцінюється на сьогодні у близько 8 мільярдів гривень.