У 2014 р. НБУ більше не зможе підтримувати держбюджет квазіфіскальними платежами, - Меморандум України й МВФ

Все про економіку та фінанси

У другій половині року поточного року практика перерахування коштів до скарбниці з боку Національного банку буде повністю заборонена. Про це йдеться в попередній версії оновленого Меморандуму між Україною та МВФ, який опинився в розпорядженні тижневика “Дзеркало тижня. Україна”.

"Авансове перерахування прибутку НБУ та обмеження видатків дали можливість виконати цільовий показник дефіциту бюджету на кінець травня з великою маржею, — констатується в документі. — Але... погіршення ситуації в сфері національної безпеки на Сході країни призводить до падіння податкових надходжень у державний бюджет і тиску в напрямі підвищення видатків на воєнні цілі".

Як нагадує видання, за півроку український центробанк перерахував до держскарбниці у вигляді авансу від свого прибутку вже 22 млрд грн із 22,8 млрд, дозволених законом про держбюджет на весь рік. Торік за той самий період він перерахував до бюджету "лише" 10 млрд грн. А така експлуатація "друкарського верстата" НБУ Мінфіном - у жорсткому протиріччі з вимогами МВФ.

"Вона обмежує незалежність Нацбанку в прийнятті регуляторних рішень і змушує його концентруватися не на підтримці курсу національної валюти, а на виконанні показників держбюджету", — пояснює експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.