У 2-му півріччі Кабмін очікує авансових платежів по податку на прибуток на 15 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Виходячи з даних декларування податку на прибуток у 2013 році, в уряді очікують, що в другій половині поточного року до держказни від авансових платежів по податку на прибуток надійде стільки ж, як і в першому півріччі – 15 млрд грн. Про це зазначається в пояснювальній записці до законопроекту №4308а про внесення змін до держбюджету-2014 (автор - Кабмін).

За оцінками Кабміну, очікувані надходження від податку на прибуток підприємств на 2014 рік складуть 39,8 млрд грн, що менше на 2,8 млрд грн від затвердженого (наразі чинного) показника. У зв’язку з цим його пропонується зменшити план на цю суму (2,8 млрд грн).

Також уряд пропонує Верховній Раді зменшити очікувані надходження від ПДВ з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на 5,7 млрд. грн., враховуючи, зокрема, не лише динаміку ВВП, але й уточнення обсягу податкових платежів «Нафтогазу», який має скласти 9,9 млрд грн., що на 2,9 млрд. грн. менше показника, врахованого у прогнозі на 2014 рік (12,8 млрд. гривень).

Що ж до ПДВ з ввезених на територію України товарів, то відповідний план пропонується зменшити на 4,5 млрд. грн., беручи до уваги як динаміку зовнішньої торгівлі після девальвації гривні, так і, зокрема, ситуацію на Сході України.