Турецька ліра впала після погроз Ердогана вислати послів 10 країн

Все про економіку та фінанси

Турецька ліра впала на 1,6% – до рекордно низького рівня – 9,8 лір/$ на ранок понеділка 25 жовтня, після того, як президент Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що може вислати послів США і дев`яти європейських країн, повідомляє Reuters, констатує Liga.net.

Турецька валюта вже досягла рекордно низького рівня минулого тижня після того, як Центральний банк Туреччини (CBRT) знизив свою облікову ставку на 200 базисних пунктів, незважаючи на прискорення інфляції. Економісти і опозиційні законодавці назвали такі дії Центробанку необачним кроком, пише Reuters.

Увечері в неділю ліра досягла історичного мінімуму в 9,75 до американського долара, знизившись ще на 1,3%. З початку року турецька ліра впала на 24% до долара США.

20 травня 2021-го Європарламент закликав офіційно припинити переговори про вступ Туреччини в ЄС. Євродепутати заявили, що відносини з Туреччиною "досягли історично найнижчого рівня", і ЄС необхідно провести їх глибоку переоцінку.

23 жовтня Ердоган доручив МЗС оголосити персонами нон грата послів 10 країн, включаючи США через заклики звільнити з в`язниці турецького активіста Османа Кавалу. Офіційних кроків з боку Анкари не було, але якщо послів все ж вишлють, це може створити найглибшу кризу у відносинах Туреччини із Заходом за останні 19 років. Османа Кавалу в минулому році виправдали за звинуваченнями, пов`язаними з антиурядовими протестами в 2013 році, але потім рішення скасували і об`єднали справу зі звинуваченнями, пов`язаними зі спробою державного перевороту в 2016 році.