Турецька ліра відновила 25% вартості після гарантій Ердогана виплатити компенсацію

Все про економіку та фінанси

Курс турецької ліри піднявся відразу на 25% до 11 лір за долар після заяви президента країни Реджепа Ердогана про виплату грошової компенсації за втрачену вартість банківських депозитів у національній валюті, пише агентство Reuters, констатує Liga.net.

Декількома годинами пізніше ліра опустилася до 13,92/$1 і закріпилася на цьому рівні. Напередодні турецька валюта встановила новий історичний рекорд падіння до 17,6/$1.

У понеділок увечері Ердоган представив низку кроків, які, за його словами, полегшать тягар ослаблення валюти для турків та стимулюють їх зберігати заощадження у лірах, а не у доларах.

Зокрема, Ердоган пообіцяв, що уряд виплатить різницю між сумою заощаджень у лірах та еквівалентними доларовими депозитами.

За даними центрального банку Туреччини, більше половини заощаджень турки зберігають в іноземній валюті та золоті через стабільне знецінення ліри протягом останніх кількох років.

Ердоган не уточнив, коли та як турки отримуватимуть компенсацію. Також президент країни у своєму виступі підтвердив продовження політики скорочення облікової ставки центробанком.

Наприкінці минулого тижня Центробанк Туреччини вкотре знизив облікову ставку з 15% до 14%, що незалежні аналітики розцінили як доказ втручання Ердогана у політику регулятора.

Економісти та опозиційні законодавці кажуть, що швидке пом`якшення грошово-кредитної політики є безрозсудним і призвело до різкого зростання цін на імпорт та сплеску інфляції.

За підсумками листопада інфляція зросла до 21%, а до кінця року очікується на рівні 30%.