Турецька ліра оновлює антирекорди на фоні заяв Ердогана про облікову ставку

Все про економіку та фінанси

Курс турецької ліри впав до нового історичного мінімуму 17,6 лір до $1 після заяви президента країни Реджепа Ердогана про продовження політики зниження облікової ставки центральним банком. Про це пише агентство Reuters, констатує Liga.net.

Ердоган у недільному виступі порівняв волатильність валюти з антиурядовими виступами 2013 року, а також наголосив, що високі відсотки — це лихварство, яке не вітається ісламом.

"Ми знижуємо відсоткові ставки. Не чекайте від мене нічого іншого. Як мусульманин, я продовжуватиму робити все, що вимагає (ісламське вчення)", – цитує агентство президента Туреччини.

На минулому тижні, як і очікувалося, центробанк країни вкотре знизив облікову ставку з 15% до 14%, що розцінюється незалежними аналітиками як доказ втручання Ердогана в політику регулятора.

Економісти та опозиційні законодавці кажуть, що швидке пом`якшення грошово-кредитної політики є безрозсудним і призвело до різкого зростання цін на імпорт.

У свою чергу Ердоган захищає поточну економічну програму, в якій пріоритет надається експорту та кредитуванню.

За останні 30 днів турецька ліра втратила вже 35% своєї вартості, а з початку року – половину вартості, що робить ліру найзнеціненішою валютою світу за останні три роки.

Щоб зупинити інфляцію, що склала за підсумками листопада 21%, а до кінця року очікуваної на рівні 30%, Центробанк продав на валютному ринку $6 млрд, що ще більше скоротило валютні резерви країни.

24 листопада 2021 року турецька ліра вперше показала найсильніше падіння з часів валютної кризи, а 2018 року після того, як президент країни Реджеп Ердоган похвалив Центробанк країни за зниження процентної ставки. 3 грудня курс турецької ліри до долара вкотре оновив історичний мінімум – 13,89/$1.13 грудня ліра впала до нового мінімуму – 14,99/$1.

17 грудня Президент Реджеп Ердоган обіцяв підвищити мінімальну зарплату в країні на 50% у 2022 році.