Туреччина підтвердила закриття Босфору для Росії

Все про економіку та фінанси

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу оголосив, що вторгнення Росії до України є війною і його країна починає діяти відповідно до Конвенції Монтре, пише Liga.net.

"Спочатку це був російський напад, і ми оцінювали його з експертами, військовими, юристами. Тепер це переросло у війну. Це не військова операція; це офіційно воєнний стан", – цитує Чавушоглу Hurriyet Daily News.

Стаття 19 Конвенції Монтре говорить, що під час війни, коли Туреччина не є стороною, що воює, військові кораблі користуються правом повної свободи проходу і судноплавства. Але військові судна держав, що воюють, не мають права проходити через протоки Босфор і Дарданелли за певними винятками.

Зокрема, військові кораблі, відділені від своїх баз, можуть повернутися на них.

Таке судно не повинне брати участь у війні після того, як сказало, що проходить Босфор для повернення на базу, наголосив Чавушоглу.

Міністр наголосив, що Туреччина не підтримує напад Росії на України й виступає за мирний діалог між сторонами.

26 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що турецький президент Реджеп Тайїп Ердоган вирішив заборонити прохід російських військових кораблів до Чорного моря.

Того ж дня кораблі Росії розпочали у Чорному та Азовському морях "контртерористичну операцію". За інформацією керівника Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, весь район у північно-західній частині Чорного моря, на північ від паралелі знаходження острова Зміїного – N 45-21 – перекритий групою кораблів на чолі з крейсером "Москва" із завданням закриття району проведення "операції".