Туреччина: ліра девальвувала в 1,5 разів, мінімальну зарплату піднімуть на стільки ж

Все про економіку та фінанси

Президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив, що підвищить мінімальну заробітну плату в країні на 50% у 2022 році, щоб компенсувати витрати на життя, які різко зросли після того, як центральний банк розпочав серію знижень облікових ставок, повідомляє Bloomberg, констатує Liga.net.

Уточнюється, що мінімальна місячна зарплата складе 4250 лір або $275. У 2021 році вона становила 2826 лір. На початку року мінімальна зарплата конвертувалася у $380, але впала до $186 через зниження курсу ліри на 51% з початку року.

"Це підвищення значно компенсує знецінювання ліри цього року, тому заробітна плата компенсує більшу частину своєї втрати в доларовому вираженні", – цитує видання Ніка Штадтміллера, директора Medley Advisors.

За даними Інституту соціального забезпечення країни, понад 40% усіх робітників у Туреччині заробляють мінімальну заробітну плату, а це означає, що підвищення сильно відбиватиметься на економіці.

У 2021 році ліра втратила більше половини своєї вартості по відношенню до долара, що призвело до різкого зростання цін у всіх напрямках.

У той же час Туреччина обіцяє припинити зниження облікових ставок після четвертого прямого зниження.

Президент Туреччини неодноразово виступав проти підвищення ставок у країні, оскільки, на його думку, це веде до зростання інфляції, а чи не стримує її. Із середини 2019 року президент Туреччини тричі звільняв голів центрального банку країни. Востаннє це сталося у березні, коли регулятор підняв ключову ставку на 2 процентні пункти — з 17% до 19%. За нового керівника ЦБ Туреччини у вересні знизив ставку до 18%, у жовтні — до 16%, у листопаді — до 15%. 22 листопада Ердоган заявив, що задоволений зниженням ставки третій місяць поспіль, незважаючи на попередження економістів, що такі заходи розганяють інфляцію. 16 грудня ЦБ Туреччини знизив ставку до 14%.