"Турбоатом" змінив назву на "Українські енергетичні машини"

Все про економіку та фінанси

Акціонери АТ "Турбоатом" змінили назву підприємства на акціонерне товариство "Українські енергетичні машини", пише "БізнесЦензор".

Нова назва підприємства вже внесена до державного реєстру юросіб.

"Компанія працює в звичайному режимі, під головуванням генерального директора АТ" Українська енергетичні машини "Віктора Суботіна, склад дирекції та трудового колективу залишається без будь-яких змін", - наголошується в повідомленні компанії.

27 серпня Кабінет Міністрів погодив реорганізацію АТ "Завод "Електроважмаш" шляхом приєднання до АТ "Турбоатом". При цьому Кабмін вніс "Турбоатом" в перелік об`єктів великої приватизації державної власності. 

Збори акціонерів "Турбоатому" 28 серпня мали затвердити договір про приєднання до "Турбоатомму" АТ "Електроважмаш" і відповідний передавальний акт, умови конвертації акцій АТ "Електроважмаш" в акції "Турбоатома і прийняти рішення про випуск акцій з метою такої конвертації.

Фонд держмайна також ініціює ще одні збори акціонерів АТ "Турбоатом" 5 жовтня для внесення змін до Статуту в зв`язку з приєднанням "Електроважмашу", а також визначення складу дирекції після завершення приєднання.

"Турбоатом" - єдиний в Україні виробник турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій. Географія поставок підприємства охоплює 45 країн Європи, Азії, Америки та Африки.

Завод завершив 2020 рік з чистим прибутком у розмірі 226,53 млн грн, що на 27,8% менше, ніж в 2019 році, чистий дохід скоротився майже вдвічі - до 1,47 млрд грн.

Великим міноритарієм АТ (15,34% акцій) є венчурний інвестфонд "Сьомий" під управлінням КУА "Сварог Ессет Менеджмент", пов`язаної з Костянтином Григоришиним. Ще 5,598% акцій належить зареєстрованій на Кіпрі Biscone Ltd., афілійованій, за даними "Турбоатому", з російським холдингом "Силові машини" (фактичний власник Олексій Мордашов). Держпакетом в 75,22% управляє Фонд держмайна.

Завод "Електроважмаш" спеціалізується на виробництві потужних гідрогенераторів, турбогенераторів для ТЕС і АЕС, електродвигунів для приводів прокатних станів, шахтних підйомників, тягового електрообладнання для залізничного та міського транспорту.

У 2020 році завод наростив чистий збиток в 5,8 рази до 2019 року - до 451 млн грн, чистий дохід скоротився в 2,3 рази - до 821,8 млн грн.