Ціни на нафту зростають на фоні російської кризи в світі

Все про економіку та фінанси

Ціни на нафту підскочили більш як на $2 за барель через побоювання перебоїв з поставками на тлі ескалації напруженості у відносинах між Росією та Україною,а також направленням російських військ в ОРДЛО, пише "БізнесЦензор" з посиланням на enkorr.

Вартість бареля травневої нафти Brent 22 лютого до 8:04 за Києвом склала 94,82 (+0,76%). Барель квітневої нафти WTI торгувався за $93,34 (+3,47%). На початку торгів ціна нафти марки Brent досягала $97,66 – найвищого рівня з вересня 2014 року.

Дії Москви викликали міжнародне засудження, і офіційні особи США заявили, що Вашингтон за погодженням із союзниками планує оголосити про нові санкції проти Росії.

Аналітики кажуть, що найскладніше питання, що нависло над нафтовим ринком, полягає в тому, чи буде порушено експорт російських енергоносіїв, якщо Москва продовжить повномасштабне вторгнення в Україну, а західні уряди запровадять санкції проти російських фінансових установ.

"Якщо США та Європа не кинуть Україну під політичний гніт і повністю утихомирять Путіна, нафта марки Brent неминуче рано чи пізно протестує $100/бар", – написав аналітик OANDA Джеффрі Халлі у записці для клієнтів.

Напередодні президент Росії Володимир Путін підписав указ про визнання незалежності так званих "Донецької та Луганської народних республік" і доручив збройним силам РФ виконувати функції "з підтримання миру зокрема в "Л/ДНР".

Пізніше, президент США Джо Байден підписав указ щодо санкцій у зв`язку з визнанням Росією самопроголошених "Донецької та Луганської народних республік". Указом забороняються інвестиції у так звані "Л/ДНР", а також імпорт у США будь-яких товарів, послуг або технологій із цих регіонів. Крім того, цей указ дає можливість накладати санкції на будь-яку особу, яка вирішила діяти в самопроголошених республіках. Зазначається, що все майно та частки у майні, що перебувають у США або надалі потрапляють до США, що належать особам, пов`язаним із так званими "Л/ДНР" будуть заблоковані.