Ціни на нафту марки Brent сьогодні стрибали майже до $120 за барель

Все про економіку та фінанси

Ціни на нафту продовжили ралі в четвер. Еталонна суміш Brent піднялася вище $118/бар., оскільки збої в торгівлі та проблеми з доставкою через санкції проти РФ у зв`язку з війною РФ проти України викликали побоювання з приводу пропозиції. При цьому запаси сирої нафти США впали до багаторічних мінімумів, пише профільне видання enkorr.

Вартість бареля травневої нафти Brent 3 березня сьогодні склала $116,88 (+3,50%). Барель квітневої нафти WTI торгувався за $114,28 (+3,33%). Пікові ціни в ході ранкових торгів становили $118,20 та $114,77 відповідно.

Зростання цін відбулося після останнього раунду санкцій США щодо російського нафтопереробного сектора. Це викликало побоювання, що вже під удар може потрапити експорт нафти і газу з РФ.

Досі Вашингтон утримувався від застосування санкцій до експорту нафти та газу з Росії, оскільки адміністрація Байдена зважує їхній вплив на світові ринки та ціни на енергоносії у самих США.

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), РФ посідає третє місце у світі з видобутку нафти та є найбільшим галузевим експортером. За даними МЕА, експорт російської нафти та нафтопродуктів у грудні досяг 7,8 млн бар./добу. (Б/С).

Організація країн-експортерів нафти та союзники картелю, група, відома як ОПЕК+, вирішили зберегти збільшення видобутку на 400 тис. б/д у березні, незважаючи на галопуюче зростання цін. Група проігнорувала російську кризу під час своїх переговорів та знехтувала закликами споживачів збільшити постачання сировини.

Тим часом, запаси нафти в США продовжували знижуватися. Резервуари в ключовому центрі сирої нафти в Кушінгу (штат Оклахома) опустилися до найнижчого рівня з 2018 р., тоді як стратегічні запаси США впали майже до 20-річного мінімуму.