Ціни на нафту Brent вперше за три роки перевищили $84 за барель

Все про економіку та фінанси

Нафтові котирування продовжують зростати в ході торгів у понеділок, Brent перебуває на рівні, що перевищує $84, вперше з жовтня 2018 року. Так, вартість грудневих ф`ючерсів на нафту цього сорту на лондонській біржі ICE Futures становить $84,07 за барель, що на $1,68 (2,04%) вище за ціну на закриття попередньої сесії, пише "БізнесЦензор" з посиланням на Bloomberg.

Ціна ф`ючерсів на WTI на листопад на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) становить $81,32 за барель, що на $1,97 (2,48%) вище підсумкового значення попередньої сесії. Котирування перебувають на максимальному рівні приблизно за сім років.

Зростання цін на енергоносії обумовлене багато в чому процесом економічного відновлення від наслідків пандемії COVID-19. Водночас енергетична криза в Європі і Азії призвела до стрибка цін на газ і вугілля, підвищивши привабливість нафти як сировини для вироблення енергії.

При цьому компанії США користуються зростанням цін на нафту: минулого тижня кількість пробурених нафтових свердловин в країні збільшилася за підсумками п`ятого тижня поспіль - на 5 штук.

Додатковим драйвером як і раніше виступає політика країн ОПЕК +. Минулого тижня країни об`єднання прийняли рішення зберегти раніше прийнятий план нарощування видобутку на 400 тис. барелів на добу.