Ціни на газ у Європі знизилися на 12% - до $1640 за тисячу кубів

Все про економіку та фінанси

Біржова ціна на газ на майданчику ICE Futures різко знизилася на початку торгів 11 липня. Про це йдеться у даних біржі ICE, пише "БізнесЦензор" з посиланням на галузеве видання enkorr.

Вартість серпневого ф`ючерсу на хабі TTF у Нідерландах впала на 12%, досягнувши 154 євро за 1 МВт·год, або $1 639,5 за тисячу кубометрів із урахуванням поточного курсу валют на ринку Forex.

Зазначається, що європейський газ дешевшає на новинах про швидке повернення після ремонту в росію газової турбіни, необхідної для прокачування газу трубопроводом "Північний потік".

Нагадаємо, відсьогодні на російському газопроводі "Північний потік" розпочалися "планові роботи на 10 днів", у зв’язку з чим постачання газу до Німеччини через нього повністю зупинилося.

Раніше міністр природних ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон заявив, що Канада попри санкції поверне відремонтовані турбіни для російського газопроводу "Північний потік" на прохання Німеччини.

Як повідомлялося, минулого тижня міністр економіки Німеччини Роберт Хабек публічно звернувся до канадського уряду з проханням повернути турбіни для "Північного потоку", яку російський "Газпром" назвав причиною падіння транзиту газу трубопроводом "Північний потік". За його словами, інакше це може стати підставою для президента Росії Владіміра Путіна не відновлювати постачання газу після зупинки трубопроводу на профілактику.

Водночас проти такого рішення виступав уряд України, вказуючи, що це створить прецедент точкового зняття санкцій через шантаж Росії.

Своєю чергою Кремль пообіцяв збільшити постачання газу до Європи, якщо турбіну для "Північного потоку" повернуть попри санкції. При цьому Росія не використовує навіть вже заброньовані потужності для транспортування газу до Європи через Україну.

За даними джерел видання Financial Times, уряд Німеччини побоюється, що Росія може скористатися щорічним технічним обслуговуванням "Північного потоку", щоб повністю перекрити постачання газу до країни, а також може затягнути строки проведення робіт. Крім того, експерти нагадують, що раніше на час проведення профілактичних робіт "Газпром" збільшував експорт газу в Європу через Україну, однак минулого року російський монополіст відмовився від цієї можливості, спустошуючи натомість свої сховища газу в ЄС.

Нагадаємо, раніше найбільші кієнти "Газпрому" у ЄС – OMV з Австрії, Eni з Італії, Uniper з Німеччини та Engie – підтвердили, що російський монополіст обмежив постачання газу за чинними контрактами внаслідок зменшення постачання газу в Європу трубопроводом "Північний потік" на 60% – до 40% його потужності. "Газпром" стверджує, що зменшив транзит газу через несвоєчасне повернення компанією Siemens газоперекачувальних агрегатів після технічного обслуговування у Канаді.

Раніше "Газпром" припинив постачання газу низці європейських компаній через їхню відмову виконувати вимогу Путіна про переведення розрахунків за газ у рублі.