Ціни на газ у Європі перевищили $2100 за тисячу кубів

Все про економіку та фінанси

Спотова ціна газу в Європі взяла нову "круглу" психологічну планку $2000 за тисячу кубічних метрів. Так, ціна найближчого (січневого) ф`ючерсу на TTF на біржі ICE Futures вдень у вівторок досягла 174,61 євро за МВт.год, тобто $2039 за тисячу кубометрів, пише "Інтерфакс-Україна".

Це абсолютний рекорд за всю історію торгів (колишній був зафіксований на початку жовтня цього року).

У листопаді контракт "на день вперед" торгувався на TTF у середньому по $945, у грудні - $1316 за тисячу кубометрів. З початку року середнє значення контракту досягло $537.

"Газпром" не замовляв на газову добу вівторка транзит "Ямалом-Європою". Трубопровід зупинився і перейшов у реверсний режим – газ йде із заходу на схід.

Оновлений прогноз погоди обіцяє на цьому та наступному тижні у Європі кілька днів сильних холодів. У середньому груднева температура повітря у регіоні у грудні 2021 року складається на рівні більш ніж 2 градуси нижче, ніж роком раніше. Проте поточні значення відповідають середнім за останні десять років.

У Європі сильно знизилося виробництво електроенергії з відновлюваних джерел. У понеділок внесок вітрової генерації у вироблення електроенергії становив лише 9,4%, тоді як за попередній тиждень (з 13 по 19 грудня) середній показник становив 13,7% за максимуму в неділю - 20%, свідчать дані асоціації WindEurope.

Нинішній рівень запасів газу в підземних сховищах Європи досяг позначки 59,57% від їх максимальної місткості (дані на ранок понеділка) - це на 16,3 процентного пункту нижче за середнє значення за останні п`ять років, свідчать дані Gas Infrastructure Europe. 

P.S.

Спотова ціна газу в Європі пробила позначку $2100 за тисячу кубометрів, встановивши рекорд вартості вдруге за 21 грудня, пише "НВ".

Так, ціна найближчого (січневого) ф’ючерсу на TTF на біржі ICE Futures вдень 21 грудня близько 16:30 по Києву перевищила позначку $2100 за тисячу кубометрів.

На піку вартість ф’ючерсу на газ становила $2137 за тисячу кубометрів і залишається вищою за рівень $2100 за тисячу кубів.