Ціни на газ на українській біржі перевищили 30 000 грн за тисячу кубів, у ПСГ - 18,5 млрд кубів

Все про економіку та фінанси

Ціни на природний газ на "Українській енергетичній біржі" (УЕБ) на минулому тижні встановили новий історичний максимум, перевищивши 30 000 грн за тисячу кубометрів (з ПДВ) на умовах передоплати, пише "БізнесЦензор".

Як зазначається, минулого тижня тривала торгівля ресурсом, вересня, жовтня та листопада. Загалом заявки на купівлю та продаж природного газу формували 11 компаній. Серед них "Нафтогаз Трейдинг", "Крафт Енерджи, Укренергоекспорт, ПГНК тощо".

Стартові ціни ресурсів мали тенденцію до підвищення до четверга. Найбільше підвищення стартової ціни було зафіксоване на ресурс листопада в ГТС, станом на 16 вересня середня стартова ціна на продаж складала 30 480 грн., що на 23,39% більше, ніж 13 вересня. Ця тенденція прослідковувалася і на інші ресурси.

Торгівля була активнішою до кінця тижня і, у більшій мірі – ресурсом жовтня. Так, загалом реалізовано 11,92 млн. куб. м. ресурсу жовтня та 85 тис. куб. м. ресурсу вересня. Нафтогаз Трейдинг вперше за останні місяці вийшов на торги з позиції закупівлі, придбавши в результаті 4,55 млн. куб. м. природного газу на торгах 16 та 17 вересня. Котирувальні ціни динамічно змінювались протягом тижня, досягнувши у п’ятницю значення 24922 грн. для ресурсу жовтня в ГТС по передплаті та 24955 грн. – по післяплаті.

На короткостроковому ринку природного газу УЕБ учасники формували заявки в усіх сегментах, в ГТС та ПСГ. Загалом протягом тижня реалізовано 95 тис. куб. м. Найбільша реалізація газу відбулася на Within-Day в ГТС. Протягом тижня на короткостроковому ринку було зафіксовано збільшення ціни. На найвищому піку, в четвер, вона складала на Within-Day в ГТС 25751 грн., знизившись до 25500 у п’ятницю.

На 20 вересня запаси газу в українських підземних сховищах газу перевищили 18,5 млрд кубів.

"Ми не плануємо зупинятися на цій цифрі - закачування газу триває. Цього обсягу газу вистачить для комфортного проходження опалювального сезону. Тому взимку в будинках українців буде тепло", - зазначив в.о. гендиректора АТ "Укртрансгаз" Сергій Перелома.