Ціна на нафту Brent досягла максимуму за три роки - $77,5

Все про економіку та фінанси

Ціни на нафту зростають четвертий день поспіль: Brent досягла пікового значення з жовтня 2018 року, пише Liga.net.

На 12:19 за Києвом вартість листопадового ф`ючерса на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures підросла до $77,5 (+0,34%) за барель, ціна ф`ючерсів на WTI на листопад на нью-йоркській біржі NYMEX зросла до $73,44 (+0,19%).

На ринок позитивно впливають дані щодо запасів нафти в США. За даними Управління енергетичної інформації (EIA), минулого тижня запаси сирої нафти в США впали до найнижчого рівня майже за три роки.

Також продовжують підігрівати ситуацію наслідки урагану "Іда" в Мексиканській затоці. Наразі в регіоні не відновлена робота 16% нафтовидобувних потужностей.

На цьому тлі зростає показник завантаження американських нафтопереробних підприємств. За даними EIA, завантаження розташованих на Східному узбережжі НПЗ зросло до 93%. Це максимальний показник з травня 2019 року.

1 вересня міністри країн ОПЕК+ домовилися зберегти поточний план зі збільшення нафтовидобутку. Таким чином, в жовтні видобуток буде підвищено на 400 000 б/д. Країни ОПЕК в серпні збільшили видобуток нафти порівняно з липнем на 150 000 барелів на добу – до 26,76 млн.