Ціна на газ в Європі в четвер падала нижче $1000

Все про економіку та фінанси

Ціна листопадових газових ф`ючерсів на біржі ICE Futures голландського хаба TTF різко впала до рівня $980 за тисячу кубометрів після досягнення рекордного показника в $1924 напередодні, 6 жовтня. В ході торгів, ціна дещо зросла і стабілізувалася на позначці $1200 за тисячу кубів, свідчать дані біржі, пише Liga.net.

Як зазначається, падіння ціни могло бути зумовлене заявами Росії про готовність збільшити постачання газу в ЄС. Зокрема, Путін допустив можливість збільшення Газпромом річного обсягу експорту газу в Європу на 15% у порівнянні з 2020 роком.

Напередодні в "Газпромі" також заявляли, що високі ціни на газ в Європі негативно позначаться на експортному постачанні монополіста, тому що багато європейських споживачів відмовляться від занадто дорогого газу.

Намір Росії поставити в ЄС додаткові обсяги підтвердив і віце-прем`єр РФ Олександр Новак. Але, при цьому, він позначив важливу умову: швидке завершення сертифікації газопроводу Північний потік-2.

6 жовтня ціна листопадових ф`ючерсів на газ на TTF на біржі ICE Futures зросла протягом торгової сесії в середу, 6 жовтня, на $400 до $1924 за тисячу кубометрів. Газпром заявив, що високі ціни на газ у Європі негативно впливають на його експортне постачання. Водночас п`ять країн ЄС ініціювали розслідування причин рекордного стрибка цін на газ.