Ціна на газ у Європі встановили новий рекорд - майже $2230 за тисячу кубів

Все про економіку та фінанси

Ціна на газ у Європі під час торгів на біржі в середу побила історичний рекорд, зафіксований наприкінці грудня 2021 року, і зросла майже до $2230, свідчать дані лондонської біржі ICE, пише Liga.net.

Ціна квітневого ф`ючерсу на хабі TTF у Нідерландах піднялася до $2226 за 1000 кубометрів, або €193,95 за МВт⋅год станом на 11 ранку за Києвом. Але потім ціни на газ на біржі трохи знизилися і ближче до обіду склали $1824 за 1000 кубометрів, або €159 за МВт⋅год.

Європейський природний газ подорожчав на 60% під час торгів в середу, оскільки трейдери намагаються розірвати контракти на постачання газу Газпрому, повідомляє Bloomberg. За словами джерел, знайомих із ситуацією, трейдери газу й електроенергії відмовляються від нових угод із трейдинговим підрозділом Газпрому.

Як зазначає видання, існує додатковий ризик того, що компанії почнуть розривати уже узгоджені раніше контракти або клірингові палати вирішать припинити вести справи з Газпромом.

Але поки що постачання газу з Росії триває і навіть збільшилося після вторгнення в Україну минулого тижня. Постачання Газпрому, що надходять до ключового європейського пункту у Велке-Капушани у Словаччині, відновилися до нормального рівня, і вночі газ трубопроводом Ямал-Європа надійшов до Німеччини, водночас додаткові потужності були заброньовані на більш пізній час у середу.

Європа покладається на Росію приблизно на третину свого газу, тому зараз прагне збільшити імпорт зрідженого природного газу, що ставить його в конкуренцію з азійськими покупцями, які починають поповнювати свої запаси з березня, зазначає видання.