Ціна на газ у Європі перевищила $650 за тисячу кубів на фоні обмежень поставок з РФ

Все про економіку та фінанси

Ціна найближчого (жовтневого) ф`ючерсу на спотовий індекс TTF на біржі ICE Futures на газ в понеділок вранці взяла позначку 53,68 євро за кВт.год, або $659 за тисячу кубометрів, свідчать дані біржі, пише "Інтерфакс".

У п`ятницю значення цього контракту було $632 за тисячу кубів.

Потік газу по магістральному газопроводу "Ямал-Європа", який йде з Росії через Білорусь і Польщу до Німеччини, вранці в понеділок впав в два рази порівняно з рівнем неділі і в півтора рази до рівня робочих днів минулого тижня. Наразі потік газу на вході в ГТС ФРН становить 1,5 млн куб. м на годину, тоді як у неділю було 3 млн куб. м на годину, а в попередні дні - по 2,3 млн куб. м на годину.

З жовтня починається новий газовий рік. До кінця вересня у "Газпрому" діє довгострокове бронювання транзитних потужностей газопроводу "Ямал-Європа". Російська компанія поки не бронювала потужності цієї магістралі на минулих річних і квартальних аукціонах.

Бронювання "Газпрому" через Україну на вересень знижено до обсягу довгострокового контракту - 109 млн кубометрів на добу. У попередні місяці "Газпром" докуповував додаткові 15 млн кубометрів на добу.