Ціна на газ у Європі наблизилася до $650 за тисячу кубів

Все про економіку та фінанси

Ціна найближчого (жовтневого) ф`ючерсу на спотовий індекс TTF на біржі ICE Futures на газ в середу вдень продовжила зростання, взявши позначку 52,9 євро за кВт.год, або $ 646 за тисячу кубометрів, свідчать дані біржі, пише "Інтерфакс".

У понеділок торги закрилися на позначці $600 за тисячу кубометрів.

З жовтня починається новий газовий рік. До кінця вересня у "Газпрому" діє довгострокове бронювання транзитних потужностей газопроводу "Ямал-Європа". Російська компанія поки не бронювала потужності цієї магістралі на минулих річних і квартальних аукціонах.

В кінці 2021 року очікується запуск майже добудованого газопроводу "Північний потік 2". Питання регулювання роботи магістралі зараз знаходяться на розгляді відповідних контролюючих органів.

Втім, в "Газпромі" дали зрозуміти, що запуск "Північного потоку 2" не вплине на рівень поставок російського газу в 2021 році. "Цифра 183 (млрд куб. м плану експорту) не змінюється в залежності від зміни транспортних потоків, вона залишається незмінною. Раніше ми публікували цифри про те, що ми теоретично допускаємо, що до кінця року цифра 5,6 млрд кубометрів, які можуть встигнути пройти по "Північному потоку 2", але глобально на річний обсяг потенційні зміни цієї цифри не вплинуть", - сказали в компанії.