Ціна газу в Європі перевищила $1500 за тисячу кубів: за день зросла на 11%

Все про економіку та фінанси

Спотова ціна газу в Європі лише за один день додала 11% (до ціни закриття попереднього дня) і наприкінці торгів перевищила $1500 за тис. куб. м, пише "Інтерфакс-Україна".

У вівторок ввечері ціна найближчого (січневого) ф`ючерсу на TTF на біржі ICE Futures сягнула 128,68 євро за МВт-год, тобто $1504 за тисячу кубометрів.

У листопаді контракт "на добу наперед" торгувався на TTF у середньому по $945, у грудні - $1158 за тисячу кубометрів. Від початку року середнє значення контракту сягнуло $515.

У понеділок ціни підскочили у зв`язку з коментарями нової глави німецького МЗС Анналени Бербок щодо газопроводу "Північний потік-2".

Глобальна спіраль зростання цін здобула підтримку з боку газових індексів в Азії - слідом за європейським зріс і ф`ючерс на азійський СПГ-індекс Platts JKM - січневий контракт додав $18 і сягнув $1276 за тисячу кубів.

Серйозно знизилася поточного тижня генерація з відновлюваних джерел. У понеділок вклад вітрової генерації у вироблення електроенергії Європі становив лише 10,1% при середньому значенні 15,6% минулого тижня (6-12 грудня), свідчать дані асоціації WindEurope.

Поточний рівень запасів газу в підземних сховищах Європи сягнув позначки 62,41% від їхньої максимальної місткості (дані на ранок понеділка) - це на 16,8 процентного пункту нижче за середнє значення за останні п`ять років, свідчать дані Gas Infrastructure Europe.

Прогноз погоди в Європі на поточний тиждень передбачає чергову відлигу (майже як і в ті самі дні минулого року).