Ціна газу в Європі перевищила $540 за тисячу кубів

Все про економіку та фінанси

Ціна газу в Європі з відкриттям торгів у п`ятницю взяла курс до нових висот у міру розуміння масштабів аварії на виробництві "Газпрому", пише "Інтерфакс-Україна".

На біржі ICE Futures найближчий в споті ф`ючерс на контракт на газовому хабі TTF підскочив до 44,4 євро за тисячу кВт.год - це $543 за тисячу кубометрів. Днем раніше торги закрилися на рівні $525.

На заводі «Газпрому» у Західному Сибіру відбувся вибух і пожежа, які призвели до зупинки видобутку газу в регіоні та різкого скорочення поставок природного газу до Європи через газопровід «Ямал-Європа», пише ExPro.

Як повідомляється, вибух відбувся на заводі з підготовки газового конденсату у Новому Уренгої, яким управляє «Газпром Переробка». Російські ЗМІ запевняють, що вибух та пожежа призвели майже до повної зупинки видобутку. У регіоні видобувається близько 80% усього російського газу.

Внаслідок видобутку різко скоротилися поставки російського газу до Європи по газопроводу «Ямал». Так, увечері 5 серпня транзит у точці Mallnow на вході у німецьку ГТС обвалився до 10 млн куб м на добу замість звичних 21 млн куб м, тобто більш, ніж удвічі.

Нагадаємо, «Газпром» не забронював додаткові переривчасті потужності для транзиту газу через територію України у серпні. ТОВ «Оператор ГТС України» пропонував до продажу 63,7 млн куб м на день.