"Центренерго" каже, що заявлений прибуток за 2020 рік може перетворитися на збиток

Все про економіку та фінанси

"Центренерго" заявляє, що нове керівництво компанії під час внутрішньої перевірки виявило "сумнівний контракт, дохід від якого включений у фінансову звітність за 2020 рік", і "у випадку невиконання цього контракту задекларовані позитивні результати фінансової діяльності можуть не відповідати дійсності", пише "БізнесЦензор".

"Встановлено, що ТОВ "Юнайтед Енерджі" наприкінці жовтня 2020 року уклало договір з ПАТ "Центренерго" на купівлю золошлаку на суму 840 млн грн, але заплатило не більше 3% від суми контракту, товар не забирало.

Виявлене недоотримання коштів за вказаним договором може призвести до необхідності дисконтування вказаної заборгованості за правилами міжнародної фінансової звітності, що в свою чергу може мати значний вплив на кінцевий фінансовий результат підприємства за 2020 рік.

Раніше колишнє керівництво ПАТ “Центренерго” надсилало до Фонду держмайна звіти щодо позитивних фінансових результатів компанії у IV кварталі 2020 р. та за підсумками року в цілому", - йдеться в повідомленні "Центренерго".

“На “Центренерго” виявлені розбіжності у фінансовій звітності, ми маємо встановити всі деталі їх виникнення, відновити справедливість та захистити інтереси держави, як мажоритарного акціонера. Новий менеджмент «Центренерго» у співпраці з Фондом продовжує комплексний аудит, до якого залучено міжнародну компанію Baker Tilly”, - зазначили у Фонді держмайна.

Нещодавно глава Фонду держмайна Дмитро Сенниченко після зміни керівництва "Центренерго" заявляв, що борг цієї компанії в 2020 році склав 50-100 млн грн після збитку 2,2 млрд грн у 2019 року.

Згодом нове керівництво "Центренерго" повідомило про обмеження поставок електроенергії для “Юнайтед Енерджі” (близьке до Ігоря Коломойського) через борг трейдера на 725 млн грн.

При цьому ТОВ «Юнайтед Енерджі» заявляло, що станом на 4 березня переплатило ПАТ «Центренерго» 149 млн грн за електроенергію і не має боргів перед компанією за фактично поставлений обсяг. Компанія запевняла, що виконала взяті на себе зобов’язання щодо сплати гарантійних платежів на загальну суму понад 1,4 млрд. грн., що підлягали зарахуванню в рахунок останнього місяця поставки (березень-2021).